Tüm haberler
Basında biz
Fiber optik kablo nedir ?

Fiber optik kablo nedir ?

Fiber optik nedir ?

Fiber optik ya da Optik fiber kendi boyunca içinden ışığın yönlendirebildiği plastik veya cam fiberlerden oluşmuş bir yapıdır.

Diğer iletişim ekipmanlarına oranla daha uzun mesafelerde çok daha hızlı ve yüksek değerde iletişimin yapılabilmesi açısından sıkça tercih edilmektedirler.

Daha az kayba neden olması açısından metal kablolar yerine giber optik kablolar kullanılmaktadır. Elektromanyetik etkileşimlerden etkilenmemeleri önemli bir özelliktir. Bu özellikleri sayesinde birçok sensör ve benzeri uygulamalarda kullanılmaktadırlar.

Fiber optik kablolar, saç teli kadar ince cam telden ve lazerden yayılan ışınlar ile veriyi iletmek amacıyla yapılmışlardır. Işınlar bu parça üzerinden uzak mesafelere kadar gidebilir ve ışık bu çekirdek üzerinden hedefine doğrudan ilerler.

İnternet sitemizdeki deneyimlerinizi arttırabilmek ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi :

gizlilik bildirimi , çerez politikası


Kabul ediyorum Kabul etmiyorum

Fiber optik kablo nedir

FİBER OPTİK KABLO ÇEKİM HİZMETİ

Dikkat gerektiren çözümlerden olan fiber optik kablo çekimini gerekli ekipman ve tecrübeli personellerimizce yapmaktayız.

 

FİBER OPTİK KABLO SATIŞ

Tüm Türkiye'de projenizin durumu ne olursa olsun her metrajda ve her özellikte fiber optik kablo taleplerinizi en hızlı şekilde çözüyoruz. Geniş stok sistemimizi fiber kablo taleplerinizi en hızlı şekilde karşılamak için sürekli güncelliyoruz.

 

FİBER OPTİK TEST ( OTDR )

Fiber optik kablo çözümlerinde test, raporlandırma ve dökümantasyon hizmeti önemli bir yer teşkil etmektedir. Alanında uzman personellerimiz dilediğiniz zaman otdr ile fiber kablo testlerinizi yapmaktadır.

 

FİBER OPTİK KABLO SONLANDIRMA, TEST ve RAPORLANDIRMA

Aynı anda birçok proje ve lokasyona müdahale imkanı sunuyoruz. Güncel fiber optik cihaz parkımızla optik fiberlerin olduğu her yerde, her türlü arazi koşulları, lokasyon pozisyonu farketmeksizin fiber optik sonlandırmalarını eğitimli ve deneyimli saha personellerimizce çözüme kavuşturuyoruz.

Telefon :0312 418 31 17
Adres :Kabil Caddesi 130/A Öveçler Çankaya, Ankara, TR, 06600