Tüm haberler
Basında biz
Fiber optik sonlandırma işlemi

Fiber optik sonlandırma işlemi

Fiber optik sonlandırma

Tüm Türkiye'de Fiberoptik sonlandırma işlemleri için teknik destek ve ekipman sağlanmaktadır.

 

Fiber Sonlandırma işlemi ;

Telefon servisi için tek core yeterli iken internet söz konusu ise çift core gibi ihtiyaca göre farklı sayıda core fiber optik temin edilir.

Veri mesafesi çok uzun olabildiğinden talebe bağlı olarak tek kanal ya da ilerideki durumlar düşünülerek kanallı şekilde kablolar çekilebilir.

Fiber kabloların çekilmesini takiben fiber optik sonlandırma aşaması başlar.

 

Sonlandırma işlemi füzyon denilen özel bir cihaz ile gerçekleştirilir. Füzyon cihazı ile gelen (kaç uç varsa) fiberdeki tüm uçlar birbirine entegre edilip genellikle bir kutuya alınır.

Fiber kablolar, kablolar özel kutularda sonlandırılmak zorundadır. Bu kutular duvar tipi ve kabinet tipi olarak iki çeşittir. Fiber kablolar hiçbir zaman yalnız başına kullanılamazlar. Bir projede kullanılan kablolar kabinetlere veya sonlandırma kutularına kadar getirilir.

 

Fiber optik sonlandırma işlemine başlamadan önce yapılmasın gerekenler ;

Fiber optik sonlandırma yapılacak hat ya da yer için için elimizde bir plan oluşturmak / temin etmek.

Mümkün ise yapılmış olan fiber optik kablolamanın ve kablo paylarının kontrol edilmesi.

Fiber optik sonlandırma yapılacak yerin kabin veya duvar tipi sonlandırma kutusu v.b. montajının sağlamlık kontrolü.

Yapılacak fiber optik sonlandırmaya göre gereken bulunan ekipmanların kontrolü.

İnternet sitemizdeki deneyimlerinizi arttırabilmek ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi :

gizlilik bildirimi , çerez politikası


Kabul ediyorum Kabul etmiyorum

Fiber optik sonlandırma

FİBER OPTİK KABLO ÇEKİM HİZMETİ

Dikkat gerektiren çözümlerden olan fiber optik kablo çekimini gerekli ekipman ve tecrübeli personellerimizce yapmaktayız.

 

FİBER OPTİK KABLO SATIŞ

Tüm Türkiye'de projenizin durumu ne olursa olsun her metrajda ve her özellikte fiber optik kablo taleplerinizi en hızlı şekilde çözüyoruz. Geniş stok sistemimizi fiber kablo taleplerinizi en hızlı şekilde karşılamak için sürekli güncelliyoruz.

 

FİBER OPTİK TEST ( OTDR )

Fiber optik kablo çözümlerinde test, raporlandırma ve dökümantasyon hizmeti önemli bir yer teşkil etmektedir. Alanında uzman personellerimiz dilediğiniz zaman otdr ile fiber kablo testlerinizi yapmaktadır.

 

FİBER OPTİK KABLO SONLANDIRMA, TEST ve RAPORLANDIRMA

Aynı anda birçok proje ve lokasyona müdahale imkanı sunuyoruz. Güncel fiber optik cihaz parkımızla optik fiberlerin olduğu her yerde, her türlü arazi koşulları, lokasyon pozisyonu farketmeksizin fiber optik sonlandırmalarını eğitimli ve deneyimli saha personellerimizce çözüme kavuşturuyoruz.

Telefon :0312 418 31 17
Adres :Kabil Caddesi 130/A Öveçler Çankaya, Ankara, TR, 06600