Tüm haberler
Basında biz
Fiber Optik Terimler

Fiber Optik Terimler

Fiber Optik Terimler

Single Mode Fiber Optik Kablolar (Tek modlu optik fiber) SM

Single Mode Fiber Optic Kablolar, ses, veri ve video sinyallerini içeren yüksek transmisyon oranları ve uzun mesafeler için yerel alan ağı kablolarıdır.

Multi Mode Fiber Optik Kablolar  (Çok modlu optik fiber) MM

Multi Mode Fiber Optic Kablolar, ses, veri ve video sinyallerini içeren yüksek transmisyon oranları için yerel alan ağı kablolarıdır. Nispeten kısa mesafeler için kullanılır.

Zayıflama (Attenuation)

Işığın optik fiber içinde yayılırken meydana gelen kayıplarını ifade etmede kullanılır ve genellikle dB olarak ifade edilir (örneğin 3 dB kayıp) belli bir mesafede (km)  ışık kaybını ifade etmektedir.

Saçılma (Dispersion)

Modlar arasındaki zaman farkından veya dalga boyuna bağlı olarak ışık hızının değişmesinden kaynaklanan bir sinyal saçılmasıdır. Bazen de core/cladding arasındaki dalga boyuna bağlı yansımalardan da kaynaklanan hız farkı oluşabilir. Bu durum optik fiberin kalitesine de bağlıdır. Optik fiberdeki saçılma bit hatalarına neden olur.

Geçiş Kaybı (Insertion loss -IL)

Fiber optik link içerisindeki konnektörlerin takılmasında oluşan zayıflama artışıdır. Her konnektörde fiberdeki ışığın bir kısmı yansıma yoluyla kaybolur. Geçiş kaybının ana nedeni fiberlerin açısal olarak düzgün bir şekilde birleştirilememesidir, bunu ana nedeni ise kullanılan optik ara bağlantı kablolarının konnektörlerinin kalitesi ve konnektörleme kalitesi ile ilgilidir.

İnternet sitemizdeki deneyimlerinizi arttırabilmek ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi :

gizlilik bildirimi , çerez politikası


Kabul ediyorum Kabul etmiyorum

Fiber Optik Terimler

FİBER OPTİK KABLO ÇEKİM HİZMETİ

Dikkat gerektiren çözümlerden olan fiber optik kablo çekimini gerekli ekipman ve tecrübeli personellerimizce yapmaktayız.

 

FİBER OPTİK KABLO SATIŞ

Tüm Türkiye'de projenizin durumu ne olursa olsun her metrajda ve her özellikte fiber optik kablo taleplerinizi en hızlı şekilde çözüyoruz. Geniş stok sistemimizi fiber kablo taleplerinizi en hızlı şekilde karşılamak için sürekli güncelliyoruz.

 

FİBER OPTİK TEST ( OTDR )

Fiber optik kablo çözümlerinde test, raporlandırma ve dökümantasyon hizmeti önemli bir yer teşkil etmektedir. Alanında uzman personellerimiz dilediğiniz zaman otdr ile fiber kablo testlerinizi yapmaktadır.

 

FİBER OPTİK KABLO SONLANDIRMA, TEST ve RAPORLANDIRMA

Aynı anda birçok proje ve lokasyona müdahale imkanı sunuyoruz. Güncel fiber optik cihaz parkımızla optik fiberlerin olduğu her yerde, her türlü arazi koşulları, lokasyon pozisyonu farketmeksizin fiber optik sonlandırmalarını eğitimli ve deneyimli saha personellerimizce çözüme kavuşturuyoruz.

Telefon :0312 418 31 17
Adres :Kabil Caddesi 130/A Öveçler Çankaya, Ankara, TR, 06600